AND THE (JMM) OSCAR GOES TO….

22 april 2022 - 8 minutes read
bouwman

Charlotte Bouman!

De Oscars, de meest prestigieuze filmprijzen ter wereld, zijn voor de 94e keer uitgereikt. De film CODA werd uitgeroepen tot beste film en is daarmee de grote winnaar van de avond. De dramafilm won naast beste film ook een prijs in de categorieën beste scenario en beste mannelijke bijrol (Troy Kotsur). Sciencefictionfilm Dune won maar liefst zes Oscars, en sleepte daarmee de meeste prijzen in de wacht.

Met deze uitslag is de grote winnaar van de JMM Oscar Toto dit jaar: Charlotte Bouman van Paradiso Films. Zij had als enige alle vragen goed! Charlotte wint daarmee het VIP arrangement voor een avondje film met drie vrienden.

Wij willen Charlotte van harte feliciteren en wensen haar veel filmplezier met de gewonnen prijs.

Volgend jaar hebben wij weer een nieuwe Oscar Toto dus vergeet je niet in te schrijven voor de nieuwsbrief en ons te volgen op Linkedin, Facebook en Instagram.

Het JMM team

Hieronder nog even alle Oscar winnaars en nominaties op een rij;

Beste film
CODA
The Power of the Dog
West Side Story
Belfast
Dune
Licorice Pizza
King Richard
Don’t Look Up
Drive My Car
Nightmare Alley

Beste actrice
Jessica Chastain – The Eyes of Tammy Faye
Olivia Colman – The Lost Daughter
Nicole Kidman – Being the Ricardos
Kristen Stewart – Spencer
Penelope Cruz – Parallel Mothers

Beste acteur
Will Smith – King Richard
Benedict Cumberbatch – The Power of the Dog
Andrew Garfield – Tick, Tick… Boom!
Denzel Washington – The Tragedy of Macbeth
Javier Bardem – Being the Ricardos
Will Smith –  King Richard.

Beste actrice in een bijrol
Ariana DeBose – West Side Story
Kirsten Dunst – The Power of the Dog
Aunjanue Ellis – King Richard
Judi Dench – Belfast
Jessie Buckley – The Lost Daughter

Beste acteur in een bijrol
Troy Kotsur – CODA
Kodi Smit-McPhee – The Power of the Dog
Ciarán Hinds – Belfast
Jesse Plemons – The Power of the Dog
JK. Simmons – Being the Ricardos

Beste regisseur
Jane Campion – The Power of the Dog
Paul Thomas Anderson – Licorice Pizza
Steven Spielberg – West Side Story
Kenneth Branagh – Belfast
Ryusuke Hamaguchi – Drive My Car

Beste originele scenario
Belfast – Kenneth Branagh
Licorice Pizza – Paul Thomas Anderson
King Richard – Zach Baylin
Don’t Look Up – Adam McKay (verhaal door McKay en David Sirota)
The Worst Person in the World – Joachim Trier en Eskil Vogt

Beste bewerkte scenario
CODA – Sian Heder
The Power of the Dog – Jane Campion
The Lost Daughter – Maggie Gyllenhaal
Dune – Jon Spaihts, Denis Villeneuve and Eric Roth
Drive My Car – Ryusuke Hamaguchi and Takamasa Oe

Beste animatiefilm
Encanto
Luca
The Mitchells vs the Machines
Flee
Raya and the Last Dragon

Beste documentaire
Summer of Soul
Flee
Ascension
Attica
Writing with Fire

Best international feature
Drive My Car (Japan)
The Worst Person in the World (Noorwegen)
Flee (Denemarken)
The Hand of God (Italië)
Lunana: A Yak in the Classroom (Bhutan)

Beste originele nummer
No Time To Die – No Time To Die (Billie Eilish and Finneas O’Connell)
Dos Oruguitas – Encanto (Lin-Manuel Miranda)
Be Alive – King Richard (Beyoncé Knowles-Carter en Dixson)
Belfast – Down to Joy (Van Morrison)
Somehow You Do – Four Good Days (Diane Warren)

Beste originele muziek
Dune – Hans Zimmer
The Power of the Dog – Jonny Greenwood
Don’t Look Up – Nicholas Britell
Encanto – Germaine Franco
Parallel Mothers – Alberto Iglesias

Beste cinematografie
Dune – Greig Fraser
The Power of the Dog – Ari Wegner
The Tragedy of Macbeth – Bruno Delbonnel
Nightmare Alley – Dan Laustsen
West Side Story – Janusz Kaminski

Beste visuele effecten
Dune – Paul Lambert, Tristan Myles, Brian Connor, Gerd Nefzer
Free Guy – Swen Gillberg, Bryan Grill, Nikos Kalaitzidis, Dan Sudick
Spider-Man: No Way Home – Kelly Port, Chris Waegner, Scott Edelstein en Dan Sudick
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – Christopher Townsend, Joe Farrell, Sean Noel Walker en Dan Oliver
No Time To Die – Charlie Noble, Joel Green, Jonathan Fawkner, Chris Corbould

Beste montage
Dune – Joe Walker
The Power of the Dog – Peter Sciberras‎
Don’t Look Up – Hank Corwin
King Richard – Pamela Martin
Tick, Tick… Boom! – Myron Kerstein and Andrew Weisblum

Beste kostuumontwerp
Cruella – Jenny Beavan
Dune – Jacqueline West and Bob Morgan
West Side Story – Paul Tazewell
Nightmare Alley – Luis Sequeira
Cyrano – Massimo Cantini Parrini and Jacqueline Durran

Beste geluid
Dune – Mac Ruth, Mark Mangini, Theo Green, Doug Hemphill en Ron Bartlett
West Side Story – Tod A Maitland, Gary Rydstrom, Brian Chumney, Andy Nelson en Shawn Murphy
No Time To Die – Simon Hayes, Oliver Tarney, James Harrison, Paul Massey en Mark Taylor
Belfast – Denise Yarde, Simon Chase, James Mather en Niv Adiri
The Power of the Dog – Richard Flynn, Robert Mackenzie en Tara Webb

Beste production design
Dune – Patrice Vermette en Zsuzsanna Sipos
Nightmare Alley – Tamara Deverell en Shane Vieau
West Side Story – Adam Stockhausen en Rena DeAngelo
The Tragedy of Macbeth – Stefan Dechant en Nancy Haigh
The Power of the Dog – Grant Major en Amber Richards

Beste make-up en haar
The Eyes of Tammy Faye – Linda Dowds, Stephanie Ingram en Justin Raleigh
Dune – Donald Mowat, Love Larson en Eva von Bahr
Cruella – Nadia Stacey, Naomi Donne en Julia Vernon
Coming 2 America – Mike Marino, Stacey Morris en Carla Farmer
House of Gucci – Goran Lundstrom, Anna Carin Lock en Frederic Aspiras

Best korte film
The Long Goodbye
Ala Kachuu – Take and Run
The Dress
On My Mind
Please Hold

Beste korte animatiefilm
The Windshield Wiper
Affairs of the Art
Bestia
Boxballet
Robin Robin

Beste korte documentaire
The Queen of Basketball
Audible
Lead Me Home
Three Songs for Benazir
When We Were Bullie